ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Skowronek
Sonia
- sukces
uczennicy
Katowice 2010

Katowice 2012
galeria 1,
galeria 2

Katowice 2013

Katowice 2015
relacja
galeria

Katowice 2016

Katowice 2017

Katowice 2018

Katowice 2019


  

SUKCES UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY - SONI SKOWRONEK
W III ETAPIE OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU Z RYSUNKU,
MALARSTWA I RZEŹBY
w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu z rysunku, malarstwa i rzeźby
w Katowicach.

W III etapie udział biorą finaliści przeglądów makroregionalnych, którzy zajęli miejsca od 1 do 5. Udział uczniów w III etapie polega na uczestnictwie w warsztatach plastycznych, w czasie których wykonywane są prace z rysunku, malarstwa lub rzeźby (do wyboru), kompozycji na zadany temat oraz autoprezentacji połączonej z rozmową mającą na celu poznanie zdolności intelektualnych, a także głębszych zainteresowań artystycznych i kulturalnych.

Wypowiedź Soni Skowronek:
Temat przygotowania do przeglądu plastycznego w Katowicach zaczynają się w naszej szkole już w pierwszej klasie. Kiedy nadszedł ten czas, wszyscy w moim roczniku zabraliśmy się do pracy by jak najlepiej zaprezentować siebie. Wraz z Maćkiem Pająkiem i Dawidem Matczakiem pojechaliśmy do Katowic. Prezentowałam malarstwo którego uczy mnie pani Anna Czekay i rzeźbiłam głowę, czego nauczała mnie pani Tatiana Kamińska. (Dziękuję!) Na wieść o tym że dostałam się jeszcze dalej, ucieszyłam się, ale w głowie miałam świadomość, że to wiąże się z dalszą pracą. Finał przeglądu odbył się w Dłużewie, na wsi niedaleko Warszawy. Tam, każdy z uczestników musiał zadeklarować, czy wybierz malarstwo i rysunek czy też rzeźbę jako środek wyrazu. Malowałam w plenerze.

Następnymi zadaniami były: szkice postaci, kompozycja, czyli instalacja na podany odgórnie temat, oraz autoprezentacja przed prorektorami wszystkich polskich ASP. Przedstawiłam przed nimi filmik o sobie i reprodukcje prac.

Moje wyzwanie zakończyło się sukcesem, dostanę indeks. Młodszym kolegom radzę przezwyciężyć strach, zaufać sobie i swojej twórczości.

Powodzenia, warto! Sonia Skowronek
Dyrekcja Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi ma zaszczyt ogłosić, że uczennica klasy III A LP – Sonia Skowronek – dotarła do III etapu Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego w Warszawie. Wzięli w nim udział finaliści konkursów makroregionalnych w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby, który odbył się w Katowicach. Nagrodą za zajęcie tak znaczącego miejsca był „indeks”, który uprawnia uczennicę do podjęcia studiów na każdej wyższej uczelni plastycznej w Polsce.

Z tej okazji Dyrekcja Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi składa – Soni Skowronek – najserdeczniejsze gratulacje, życząc jej dalszej pomyślności oraz realizacji pragnień, zwłaszcza w sferze artystycznej.

Przy okazji chce podziękować wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu, tj. p. Tatianie Kamińskiej za przygotowanie z rzeźby oraz p. Annie Czekay – za przygotowanie z rysunku i malarstwa, a także tym, którzy wspierali uczniów w trakcie II etapu Ogólnopolskiego Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach, tj. p. Joannie Kierzkowskiej-Kłys oraz p. Piotrowi Izydorczykowi.

Dokonanie Soni Skowronek jest dla Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi wydarzeniem niezwykle zaszczytnym. Cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy. Dzięki temu osiągnięciu stała się nie tylko wzorem dla kolegów i koleżanek, ale i motywacją, aby nigdy nie ustawać w drodze, spełniając swoje marzenia.